Rajhradské Klášterní

Do naší stálé nabídky vín, jsme zařadili vinařství Rajhradské Klášterní. Pro začátek jsme pro vás vybrali sedm odrůd, které u nás můžete ochutnat třeba jen i po skleničce.

Vinařství v dnešní podobě funguje od roku 2009 kdy se potkali současní majitelé a rozhodli se že chtějí pokračovat ve staleté tradici rajhradského vinařství, které je od samého počátku spjato s řádem benediktinů. Vína se vyrábí a zrají v historických sklepích, vybudovaných v letech 1692. Aktuální produkce se pohybuje kolem 100 000 lahví a vína najdete ve vinotékách a gastronomii.
Vinařství používá takové technologie, které v nejvyšší možné míře respektují přírodu a její zákonitosti. To vinařství dává možnost zpracovávat hrozny, vypěstované v integrované produkci, metodami vystihujícími charaktery jednotlivých terroir. Cílem tedy je, aby víno odráželo vliv místního geologického podloží, složení půdy, vlhkosti, srážek, nadmořské výšky, ale také tradici a umění vinaře.
Vychutnat si můžete vína z Rajhradu a blízkého okolí ve dvou řadách, Classic a Exclusive, přičemž obě řady jsou tvořeny převážně přívlastkovými víny v kategorii pozdní sběr. Vína do jednotlivých řad se vybírájí při jejich profilaci během vegetačního cyklu ve vinici, nicméně finálně se zařazují až při jejich zrání ve sklepích.

 

Sdílejte se svými přáteli