Rajhradské Klášterní

Do naší stálé nabídky vín, jsme zařadili vinařství Rajhradské Klášterní. Pro začátek jsme pro vás vybrali sedm odrůd, které u nás můžete ochutnat třeba jen i po skleničce.

Vinařství v dnešní podobě funguje od roku 2009 kdy se potkali současní majitelé a rozhodli se že chtějí pokračovat ve staleté tradici rajhradského vinařství, které je od samého počátku spjato s řádem benediktinů. Vína se vyrábí a zrají v historických sklepích, vybudovaných v letech 1692. Aktuální produkce se pohybuje kolem 100 000 lahví a vína najdete ve vinotékách a gastronomii.
Vinařství používá takové technologie, které v nejvyšší možné míře respektují přírodu a její zákonitosti. To vinařství dává možnost zpracovávat hrozny, vypěstované v integrované produkci, metodami vystihujícími charaktery jednotlivých terroir. Cílem tedy je, aby víno odráželo vliv místního geologického podloží, složení půdy, vlhkosti, srážek, nadmořské výšky, ale také tradici a umění vinaře.
Vychutnat si můžete vína z Rajhradu a blízkého okolí ve dvou řadách, Classic a Exclusive, přičemž obě řady jsou tvořeny převážně přívlastkovými víny v kategorii pozdní sběr. Vína do jednotlivých řad se vybírájí při jejich profilaci během vegetačního cyklu ve vinici, nicméně finálně se zařazují až při jejich zrání ve sklepích.

Sledujte nás a sdílejte se svými přáteli